Sütlü Karadut İçeceği

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sütlü Karadut İçeceği
  1
  kişilik
  20
  dakika
  240
  kalori/prs.

  Karadut yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden bir tanesi. Hafif ekşimsi fakat tatlı olan lezzetiyle hem çocukların hem gençlerin hemde yetişkinlerin vazgeçilmezidir desek yalan söylemiş olmayız. Peki karadut sadece meyve olarak mı tüketiliyor? Farklı kullanım alanları yok mu? Elbette var. Örneğin sütlü karadut içeceği gençlerin son dönemlerde vazgeçemediği bir içecek haline geldi. Peki sütlü karadut içeceği vücut için hangi ölçüde fayda sağlıyor? Şimdi size biraz bunlardan bahsedelim sonra da tarifimize geçelim.

  • Karadut kalp hızını belirleme de önemli bir rol oynar. Bundan dolayı sütlü karadut içeceği içmeniz hem kalp ritminizi dengeleyecek hemde kemik gelişiminize katkı sağlayacaktır.
  • Böbreklerinizde herhangi bir sıkıntı varsa sütlü karadut içeceği bunun için büyük katkı sağlayacaktır. Böbreklerinizin temizlenmesinde ki yüksek etkisi ile sizlere şifa da verecektir.
  • Yaz aylarında susuzluğunuzu giderirken aynı zamanda mükemmel bir lezzet ile damağınızı şenlendirecektir.
  Malzemeler
  1. Dilediğiniz miktarda karadut
  2. Bir adet taze olmak şartıyla muz
  3. Bir su bardağı miktarda yağsız olmak kaydıyla soğuk süt
  4. Bir kepçe veya iki yemek kaşığı miktarınca organik bal
  5. Bir tane taze doğranmış ve dilimlenmiş elma
  6. İsteğe bağlı olarak vanilyalı dondurma
  Yapılışı

  Malzemelerimiz tamam mı? Eğer cevabınız evet ise tarife geçiyoruz.

  Öncelikle muzumuzu ve elmamızı dilimliyoruz. Ardından istediğimiz ölçüde ki karadutların saplarını tek tek ayıklayıp diğer malzemelerle birlikte blender içerisine yerleştiriyoruz. Hepsini birlikte parçalayarak bir akışkan sıvı haline getiriyoruz. Üzerinde pürüz miktar kaybolduğunda hepsini birleştirip bir bardağa aktarıyoruz ve üzerine soğuk olarak beklettiğimiz sütümüzü ekliyoruz. İsteğe bağlı olarak üzerine dondurma ekleyebiliriz. Eğer ekleyecekseniz vanilyalı dondurma burada çok daha iyi aroma katacaktır. Ama zevkinize göre farklı aromalı dondurmalar da ekleyebilirsiniz. Artık sütlü karadut içeceğiniz içime hazır bir halde. Şimdiden hepinize afiyet olsun arkadaşlar !