Muzlu Yoğurt

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Muzlu Yoğurt
  2
  kişilik
  20
  dakika
  160
  kalori/prs.

  Özellikle çocuklarınız ve bebekleriniz için gelişimlerine oldukça katkı sağlayan bir ürünü marketlerden almayı neden tercih ediyorsunuz? Böylesine hem basit hemde besleyici olan bir gıdayı kolaylıkla evlerinizde hazırlayabilirsiniz. Muzlu yoğurt içerisinde hem hayvansal maddeler hemde bitkisel maddeler bulunduğu için küçük yaşlarda olan bebekler için oldukça faydalıdır. Hem beyin yani zekâ gelişimlerine hemde fiziksel olarak kemik gelişimlerine oldukça yüksek ölçekte fayda ve katkı sağlar. Bu yüzden anneler muzlu yopurt ile çocuklarının gelişimine katkı sağlamak istiyorlarsa bunu seri üretim yapan markalardan almak yerine kendileri evde yapmalıdır. Peki evde muzlu yoğurt hazırlamak gerçekten zor mu?

  Malzemeler
  • Muzlu Yoğurt Nasıl Yapılır?

  Öncelikle muzlu yoğurt hazırlamanız için gerekli olan malzemeleri sayalım. Bu malzemeleri alırken taze olmasına mutlaka dikkat edin. Taze olan gıdaların besin değerleri ve vücuda olan katkıları her zaman için çok daha fazla olacaktır. Buna dikkat etmeniz bebeğinizin muzlu yoğurttan alacağı faydayı arttıracaktır.

  • Taze olarak bulunan yoğurt.

  (Ev yoğurdu olması çok daha iyi olacaktır. Bu yüzden kendiniz evde yoğurt yapabilirseniz daha iyi olur)

  • Taze olan üç tane muz.
  • Bir çimdik miktarınca toz şeker.
  Yapılışı

  Muzlu yoğurt nasıl hazırlanır diye soran takipçilerimiz için şimdi tarifin ikinci kısmına geçelim. Öncelikle taze olarak bulunan yoğurdunuzu bir kase içerisine koyarak bir müddet çırpın. Böylelikle yoğurt bebeğinizin daha kolay yutabileceği bir kıvama gelecektir. Bundan sonra muzları blender içerisinde parçalayın. Üzerine toz şeker serpiştirmeyi de unutmayın. Muzlar iyice parçalanıp hamur haline geldikten sonra blender içerisine yoğurtu ekleyin. İyice muz ile yoğurdun karışması için çırpmaya başlayın. Muzlu yopurt bir süre sonra hazır hale gelecektir. Eğer yaz günlerindeyseniz dolapta bir süre bekleterek bebeğinize vermeden önce ferahlaması için soğutabilirsiniz. Kış aylarında iseniz oda sıcaklığında bekleterek hasta olmaması için önlem alabilirsiniz. Artık muzlu yoğurt hazır halde. Hem size hem de bebeğinize afiyet olsun!