Masrafsız Karpuz Frozen Tarifi İle Serinleyin

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Masrafsız Karpuz Frozen Tarifi İle Serinleyin

  Yaz aylarının beklenen meyvesi olan karpuzu yemeyi çok severiz. Buz gibi ve aromalı tadıyla hiç beklemeden tüketebiliriz. Sulu bir meyve olduğundan dolayı, su ihtiyacı ve vitamin ihtiyacı da karşılanmaktadır. Evde kendiniz karpuz frozen yaparak, pipetle tadını çıkartabilirsiniz.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 2 3 büyük dilim karpuz
  • 1 su bardağı buz
  Yapılışı

  Yapılışı

  Eğer evde mutfak robotunuz varsa, yapımı en kolay içecektir. Dilimlenmiş karpuzlar, çekirdeklerinden ayrılır. Mutfak robotuna, karpuz parçaları ve buz kalıpları konularak, karıştırılır. Büyük bir bardağa koyarak soğuk servis yapabilirsiniz. İçerisine şeker koymak isterseniz, damak zevkinize göre mutfak robotuna ekleyerek, karpuz frozen içeceğinizi tatlandırabilirsiniz. Yaz aylarlarında, vücut fazla sıvı kaybına uğramaktadır.

  Bol su tüketerek, hem serinlemiş hem de sağlığınızı korumuş olursunuz. Tükettiğiniz içecekleri, evde organik malzemelerle kendinizin yapması daha sağlıklı olacaktır. Marketlerde bolca içecek çeşitleri bulunmaktadır. Aynı içeceği evde kendiniz de yapabilecekken, hazır içecekleri tüketmeyiniz.

  Serinletici karpuz frozen görünümü ve rengiyle de sizi mutlu eder. Büyük bardağa doldurduğunuz kıpkırmızı içeceğinizin yanına, ince bir dilim limon koyarak, hoş sunumlar yapabilirsiniz. Ani gelen misafirlerinize kolayca hazırlayarak, günü kurtarabilirsiniz. Bol buzlu yaparak lezzetini arttırabilirsiniz.