Kakaolu İçeceklerin Büyüleyen Tadı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kakaolu İçeceklerin Büyüleyen Tadı
  1
  kişilik
  5
  dakika

  Kakaolu İçeceklerin Büyüleyen Tadı

  Sıcak içecekleri her zaman tüketmeyi seven insanlar bu tatlar arasında kakaoyu da ihmal etmiyorlar. Kakaolu içecek tarifi sayesinde özellikle kış mevsimlerinde içinizi ısıtacak bir içecek hazırlama imkanınız var. Bu tarz bir içeceği misafirlerinize rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kakaolu içeceklerin içimi de son derece hafiftir. Herhangi bir şekilde olumsuz bir tat ortaya çıkarmayacaktır. Bu nedenle hemen herkes bu içecekten keyif alabilecektir. Kakaolu içeceklerin hazırlanmasında önemli püf noktalar vardır. Özel ölçülerde hazırlanan bu içecek süt bazlı olarak hazırlandığında biraz daha yumuşak bir tadı olacaktır.

  Kakaolu Türk Kahvesi Yapımı

  Gün içerisinde insanların çok fazla tercih ettiği Türk kahvesi gerek tadı gerekse kokusu ile binlerce insanı kendine müptela haline getirebilen bir kahvedir. Bu kahveye bir de kakao eklendiğinde tadındaki muazzam değişim herkesi büyülemeye yetiyor. Kakaolu içecek tarifi olarak değerlendirilebilecek olan içecek birçok kahve severin damak tadına hitap edecek düzeyde bir içecektir. Sürekli olarak normal Türk kahvesi içmek istemiyorsanız ve araya farklı bir tat serpiştirmek istiyorsanız kakao eklemeyi deneyebilirsiniz. Yapımı basit olan bu kahvenin malzemeleri de kolay bulunan malzemelerdir. Tek kişilik hazırlamayı düşünüyorsanız bir kaşık Türk kahvesi, bir kaşık şeker, bir fincan su bir çay kaşığı kakao yeterli olacaktır. Kişi sayısına göre malzemeleri birer kaşık arttırabilirsiniz. Soğuk su üzerine Türk kahvesini ekleyin ve sonrasında şekeri ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra kakaoyu da ekleyin ve kaynamasını bekleyin. Köpüklü olmasını istiyorsanız cezve üzerinde biriken kahvenin köpüğünü önceden fincana alabilirsiniz.

  Buzlu Kakaolu İçecek Tarifi

  Farklı damak zevklerine hitap edecek kakaolu soğuk içecekler arasında buzlu kakaolu içecekler de bulunuyor. Süt, su, şeker, kakao, buz ve biraz kahve ile çok hoş bir içecek hazırlayabilirsiniz. Karışımı hazır hale getirdikten sonra bardağın üzerine minik çikolata parçaları da ilave edebilirsiniz. Ancak bu içecekte kahveyi çok yoğun kullanmayın. Kakao ve kahvenin fazla kullanılması tadı biraz ağır hale getirebilir. Hepsinin orta karar bir ölçüde bulunması gerekiyor. Birer kaşık eklerseniz istenilen tadı bulmanız kolay olacaktır.

  Kakaolu İçeceklerde Farklı Tatlar

  İnsanlar artık standart tatlardan sıkıldığı için yeni tatların arayışına giriyorlar. Hem iş yerinde hem de ev ortamlarında içilebilecek olan kakaolu soğuk içecekler insanların kendine gelmesine yardımcı olan tatlardır. Soğuk olarak tüketilebildiği gibi sıcak olarak da içilebilme imkanı vardır. Hazırlanışı kolay olduğundan hemen hızlı bir şekilde istenilen kıvama getirilebilirler.

  Kakaolu İçecekleri Süt İle Hazırlayın

  Süt kakaolu içecekler için oldukça önemlidir. Bu içecekleri su ile de hazırlama imkanınız var. Ancak kakao ve süt birleştiğinde ortaya çıkan tat daha farklı olacaktır. Kakaonun tadını yumuşatacak olan süt tadı sayesinde şeker kullanma ihtiyacı da hissetmeyebilirsiniz. Kakaolu içecekler hazırlandığında buz ve çikolata parçaları da hazırlanan içeceklerin püf noktalarını oluşturacaktır.

  Malzemeler

  bir kaşık Türk kahvesi, bir kaşık şeker, bir fincan su bir çay kaşığı kakao

  Yapılışı

  Soğuk su üzerine Türk kahvesini ekleyin ve sonrasında şekeri ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra kakaoyu da ekleyin ve kaynamasını bekleyin. Köpüklü olmasını istiyorsanız cezve üzerinde biriken kahvenin köpüğünü önceden fincana alabilirsiniz.