Dondurmalı Soğuk Çay Tarifi İle Ferahlayın

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Dondurmalı Soğuk Çay Tarifi İle Ferahlayın

  Günlük hayatımızda çok fazla içecek tüketiyoruz. Bu bazen sıcak çay, bazen soğuk çay, kahve, kola, gazoz, meyve suyu, şerbet daha saymakla uzayabilecek bir liste var önümüzde. Her geçen gün yeni içerikli hazır içecekler çıkmaya başlıyor ve biz bunları atmak istiyoruz bazılarını çok beğeniyor ve tüketmeye devam ediyoruz, bazılarını ise bir daha denememek üzere hayatımızdan çıkarıyoruz.

  Günlük yaşantımızda dışarıda tükettiğimiz bu içeceklerin zararı kadar bizim için mali önemi de var, en azından bazıları için vardır. Çünkü her şeyin ücretinin oldukça fazla olduğu bu zamanlarda hele ki yemek içmek en çok para harcadığımız bölüm olmaktadır. Evimize hazır içecekler almak yerine evimizdeki malzemelerden içecekler üretebiliriz. Hem daha lezzetli sağlıklı içecekler tüketmiş oluruz hem de yeni yeni lezzetler denemiş oluruz.

  Dondurmalı soğuk çay tarifi sağlıklı, lezzetli ve evinizde bulunan malzemelerden çok da bir para harcamadan yapabileceğiniz bir içecektir. Bu içecek yaz aylarının sıcağından bunalanlar için tüketilmesi müthiş haz veren bir lezzet olacaktır.

  Yaz sıcakları için oldukça ferah olan bu içeceği yaz aylarında evinizde bulunan dondurma ve yaz kış her mevsim evinizde bulunan ve mutlaka tükettiğiniz Siyah Çay ile yapabilirsiniz. Örneğin çay demlediğiniz fakat hepsi tüketilmedi, siyah çayınızdan biraz alabilir buzdolabında ya da oda sıcaklığında soğutabilirsiniz. Bu fazla ve soğuttuğunuz Çayınıza dondurma ve limon ekleyerek dondurmalı soğuk çay yapabilirsiniz. Bu lezzetli içeceği kendiniz tüketebilir, sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

  Malzemeler
  • 3 yemek Kaşığı Limon Suyu, Şurubu
  • 1,5 Su Bardağı Soğuk Siyah Çay
  • 2-3 Yemek Kaşığı limonlu Dondurma

   

  Yapılışı

  Oldukça pratik olan bu içeceği dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde hazırlayabilirisiniz. Limon şurubunu, Soğuk Siyah Çayı, Dondurmayı bir kavanoza alıp iyice çalkalayarak rengi karışana kadar çırpın, fazla bekletmeden soğuk servis edin.

   

  Not: Dilerseniz isteğe bağlı olarak limon ya da dondurmasına ekleme yapabilirisiniz.