Naneli Mocha Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Naneli Mocha Nasıl Yapılır?
  2
  kişilik
  12
  dakika
  389
  kalori/prs.

  Starbucks’tan sevdiğiniz bir sıcak tatil içeceği, bu tatlı içeceği birkaç basit içerikle istediğiniz zaman bir nane vuruşunda yapabilirsiniz.

  Malzemeler

  1 bardak (240 mL) süt, buğulama

  1 bardak (240 mL) güçlü kahve

  1 yemek kaşığı (7,5 g) kakao tozu

  2 yemek kaşığı (25 gram) şeker

  2-3 çorba kaşığı (30 ila 45 mL) nane şurubu

  Yapılışı

  Kahvesini Topla

  Tam olarak yaptığınız gibi, bunun bir kahve makinesinde mi yoksa bir french press ile yapacağınızı karar verin. Kahve diğer malzemelerle seyreltilir ve bunlara boğulmadığından emin olmak istersiniz. Sonuçta, kahve bu tarifin ayrılmaz bir parçasıdır!

  Sütü Buharlaşana Kadar Bir Tencerede Isıtın

  Sütünüze bir tencereye dökün ve sobayı orta başın üzerine getirin. Sıcak olduktan sonra, o lezzetli, kabarık köpük elde etme zamanı. Elde taşınan bir köpürtücü veya daldırma blenderiniz varsa, köpüğü kolayca oluşturmak için bunları kullanabilirsiniz. Kahve aletlerine sahip değilseniz, sütünü bir tel çırpma teli ile kuvvetlice karıştırın. Birkaç dakika karıştırabilir, ama sonunda mükemmel bir köpükle sonlanacaksınız.

  Kakao Tozu, Şeker Ve Nane Şurubunu Bir Kahve Bardağa Karıştırın

  Bu malzemeleri ilk tercih ettiğiniz kupaya koyun. Sonra taze, sıcak kahvenizi dökün. Şeker ve kakao tozu tamamen eriyene kadar içkinizi karıştırın. İsterseniz, her şeyden yeterince eklediğinizden ve gerektiğinde ince ayar yaptığınızdan emin olmak için içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

  Süt Köpüğünü Kahve Karışımının Üstüne Dökün

  Süt köpüğünü eklemeden önce içeceğinizin tamamen karıştırıldığından emin olun. Süt köpüğünüzü tavadan bardağa dökün. Köpüğü kahve içeceğine karıştırmak için hafifçe karıştırın.

  Kahvenizi Çırpılmış Krema, Çikolatanın Şurubu Ve Ezilmiş Nane İle Doldurun

  Bu adım gerekli değil, ama kahvenizi lezzetlendirmek için mutlaka işe yarayacaktır. Özellikle soğuk bir kış gününde bir nane mocha içinizi ısıtacaktır!