Naneli Kahve Kokteyli Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Naneli Kahve Kokteyli Nasıl Yapılır?
  4
  kişilik
  14
  dakika
  359
  kalori/prs.

  Sizi rahatlatacak ve keyiflendirecek kokteyl istiyorsanız, neden bir naneli kahve kokteyli denemiyorsunuz? Nane ve kahve lezzetleri ile harmanlanmış bu lezzeti tatmak isteyeceksiniz.

  Malzemeler

  4 bardak (960 mL) taze, güçlü kahve

  1 bardak (240 mL) nane şnappları

  3/4 fincan (180 mL) kremalı kakao

  1/2 bardak (120 mL) ağır krema

  Çırpılmış krema, nane yaprakları, şeker kamışı (garnitür için isteğe bağlı)

  Yapılışı

  Taze Kahve, Nane Şnapı Ve Kremalı Kakao Bir Tencerede Dökün

  Kahvenizi hazırlayın, ancak normalde sabahları kahve makinesinde, French press veya Keurig’de olsun, ancak ekstra güçlü olduğundan emin olun. Şnap ve crème de cacao ile bir tencereye dökün, soğuğu orta dereceden düşük ısıya çevirin. Sıcak olana kadar yavaşça ısınmasına izin verin.

  Ağır Krema Ekleyin

  Karışımın ısınmasına izin verdikten sonra, krema dökebilirsiniz. Sürekli karıştırmaya devam edin ve karışımınızın tekrar ısınmasına izin verin. Tadı kontrol etmek için dikkatli bir test yudum alın ve uygun gördüğünüz malzemeleri ekleyin. Memnun olduktan sonra, içkinizi bir kahve kupasına dikkatlice dökün.

  Garnitürlerini Ekle

  Bu güzel, tatil temalı kokteyl tüm ziynetlerle tamamlanmaz. Krem şanti, birkaç nane yaprağı ve şenlikli bir dokunuş için jantın üzerine şeker kamışı ekleyin. İsterseniz, çırpılmış krema üzerinde biraz çikolata şurubu bile çizebilirsiniz. Hemen servis yapın veya içmeyin. Keyfini çıkarın!