Muzlu Süt Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Muzlu Süt Tarifi
  3
  kişilik
  8
  dakika
  198
  kalori/prs.

  Çocuklar için besin deposu olan ve gelişimlerine oldukça katkı sağlayan muzlu sütü marketlerden temin etmek yerine evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Marketlerde bulunan ürünlerden çok daha sağlıklı ve organik şekilde yapabileceğiniz muzlu süt ile çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Hepimizin çocukken annelerimizin bize içirmeye çalıştığı ve çoğu zaman bizim içmek istemediğimiz muzlu süt metobolizmayı çok muhteşem bir şekilde kuvvetlendiriyor. Bundan dolayı çocuk veya yetişkin farketmeksinizin en azından geceleri yatmadan önce bir bardak muzlu süt içmek oldukça faydalı. Hem vücut sağlığınıza hem akıl sağlığınıza ve beyin gelişiminize katkıları bir hayli falza. O halde şimdi sizlere muzlu süt nasıl yapabilirsiniz, bunun için gerekli malzemeler nelerdir biraz bunlardan bahsedelim.

  • Muzlu Süt Nasıl Hazırlanır?

  Öncelikle muzlu süt yapmak için gerekli olan malzemeleri sıralayalım. Elbette herkes muzlu süt içerisine farklı malzemeler de karıştırabilir. Fakat bizim tarifimizin lezzeti elbette pek çoğunuzun yaptığından çok daha iyi. Bu konuda oldukça iddialıyız.

  Malzemeler
  • Taze olarak alınması gereken muz
  • Günlük taze olan süt
  • Bir çay kağıdı toz şeker
  • Bir çimdik miktarınca tarçın
  Yapılışı

  Muzlu süt nasıl hazırlanır diye soranlara cevabımız oldukça basit. Elde olan tüm malzemelerinizi öncelikle bir blender yardımıyla parçalayın. Bu parçalama işlemini yaparken tarçın ve toz şekeri muzun üzerine serpiştirebilirsiniz. Böylelikle muzla birlikte parçalanırken çok daha büyük oranda lezzet değişimi ve aroması olacaktır. Bundan sonra blender içerisine ısıttığınız ılık sütü de dökün. Bundan sonra iki üç dakikalık çırpma ile artık muzlu sütünüz oldukça organik, sağlıklı şekilde hazır olacak. Muzlu süt tarifinizin artık sonuna geldik. Dilerseniz çocuklarınız için dilerseniz de kendiniz için muzlu süt tarifinizi lezzetle içebilirsiniz. Hepinize şimdiden afiyet olsun!