Limonlu Yeşil Çay

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Limonlu Yeşil Çay
  1
  kişilik
  5
  dakika
  160
  kalori/prs.

  Limonlu yeşil çay, pek çok insanın günümüzde sıklıkla tükettiği oldukça sevilen bir çay türüdür. Hastalıklara şifa olan bir gıda olmasının yanı sıra kış aylarında hastalıklara yakalanmadan önce de tüketilebilen ve önlem alınmasına yardımcı olan faydalı bir üründür. Limonlu yeşil çay yapılan araştırmalara göre antik dönemlerde dahi insanlar tarafından tüketilmekteydi. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda yeşil çayın yanında limon ile beraber tüketildiğinde çok daha vücuda yararlı bir hale geldiğini gösteriyor. Bu yüzden uzmanlar yeşil çay tüketmek isteyenlere bunu limonla birlikte tüketmeleri gerektiği hakkında uyarıyorlar. Limonlu yeşil çayın genellikle kış aylarında tüketilmesine rağmen yaz aylarında tüketildiğinde farklı hastalıklara karşı iyi geldiği de pek çok insan tarafından bilinmekte. Limonun içerisinde bulundurduğu maddeler ile bir araya gelen yeşil çay insanların sağlığı açısından son derece mucizevi bir hale dönüşüyor. İşte bu yüzden doktorların kış aylarında ve yaz aylarında dahi insanlara limonlu yeşil çay tavsiyesi oldukça fazla.

  Limonlu yeşil çay içerisinde öylesine farklı minareller ve vitaminler bulunduruyor ki insan bedeni bu maddeler sayesinde kolaylıkla kanser hücrelerine karşı mücadele edebilecek bir duruma geliyor. Bu yüzden kanser şüphesi olan veya kansere yakalanmış olan hastalara doktorların günlük hayat içerisinde tüketmesini önerdiği gıdalardan bir tanesi limonlu yeşil çay.

  Kanser gibi hastalıkların yanı sıra günlük hayatta çok sık olarak karşı karşıya kalabileceğimiz mide hazımsızlığı gibi sorunlara da faydalı oluyor. İçerisinde barındırdığı minareller sayesinde aslında aşırı yemek yendiğinde soda içmek yerine sodadan daha faydalı olan limonlu yeşil çay tüketimi yapabilirsiniz. Bu sayede hem mideniz dinlenmiş hemde fazla tüketilen gıdalar eritilmiş olur. Böylelikle keyifli bir çay içimi de yapmış olabilirsiniz. Fakat yemeklerden sonra iki bardaktan fazla limonlu yeşil çay tüketilmesini de doktorlar pek fazla tavsiye etmiyorlar.

  Limonlu yeşil çay içerisinde barındırdığı maddeler ve antikorlar sayesinde aslında vücudun en önemli organlarından bir tanesi olan kalbi çok iyi koruyor. Bu yüzden kardiyoloji rahatsızlığı yaşayan hastalara doktorların alternatif tıp önerisi olarak sundukları en büyük şey limonlu yeşil çay diyebiliriz. En azından günlük tüketilen normal çayların yerine limonlu yeşil çay tüketilmesi kalp sağlığını olumlu yönden etkileyebilir. Bu sayede kalp krizi riskiniz de oldukça minimal boyutlara gelebilir.

  Aşırı kilolardan rahatsız olan ve bir türlü kilo vermeyi başaramayan bir insansanız eğer yine sizi kurtarıcı bir çare olarak karşınıza limonlu yeşil çay çıkıyor. Çünkü içerisinde bulunan maddeler ile vücudda bulunan gereksiz aşırı yağların parçalanmasına yardımcı oluyor. Günde üç bardak limonlu yeşil çay tüketirseniz spor ile birlikte çok daha kolay kilo verebilirsiniz. Fakat daha fazla içmeniz bünyeniz açısından sakıncalı olabilir. Sonuç olarak vücutta bulunan yağlanmalar da belli bir asgari düzeyde bulunmak zorundalar. Dikkatli olmakta fayda var.

  Limonlu yeşil yaş tüm iç organların sağlığına fayda getirirken diğer yandan cildimize dahi iyi geliyor. İçerisinde barındırdığı maddeler sayesinde cildimizin gençleşmesine ve daha pürüzsüz bir görünüm içerisine girmesine olanak sağlıyor. Bu yüzden sizlerde gün içerisinde limonlu yeşil çay tüketirseniz daha genç ve diri gözükebilirsiniz. Ayrıca düştüğünüz ve yaralandığınızda derinizde oluşan yaraların çok hızlı kapanması da yeşil çayın faydası var. Üstelik ameliyat ve dikiş izlerinin daha hassas şekilde görülebilecek kadar kaybolmasına dahi faydası olduğu doktorlar tarafından kanıtlanmış bir gerçek.

  Kısacası limonlu yeşil çay gençliğin, sağlıklı yaşamın inanılmaz bir parçası. Günde en az bir bardak tüketmek her insanın ihtiyacı diyebiliriz.

  Malzemeler
  • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
  • 2 dilim limon
  • 2 su bardağı sıcak su
  Yapılışı

  Limon, yeşil çay ve suyu bir demliğe koyarak 5 dakika demleyin. Afiyet olsun.