Kerevizli Havuç Suyu Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kerevizli Havuç Suyu Nasıl Yapılır?
  2
  kişilik
  7
  dakika
  225
  kalori/prs.

  Kereviz folik asit, potasyum, K vitamini, A vitamini ve lif bakımından zengin bir sebzedir. Kalorilerinde düşüktür ve lezzet bakımından yüksektir, bu nedenle lezzetli yemekler veya tatlı meyve suları için mükemmel bir içeriktir. Kereviz suyu yapmak için, bu besin açısından zengin sebzeyi, güçlü, tatlı lezzetleri olan havuç, pancar veya elma gibi taze ürünlerle dengelemeniz gerekir.

  Malzemeler

  4 Adet Kereviz

  2 Adet Havuç

  Yapılışı

  Kullanmadan Önce Kerevizi İyice Yıkayın

  Kir, sap ve yaprakların içine gömülebilir. Soğuk suda birkaç dakika beklettikten sonra akan su altında ovma işlemi iyi sonuç vermelidir.

  Gevrek, Taze Kereviz Seçin

  En yüksek vitamin ve klorofil konsantrasyonuna sahip olacaktır. Kerevizi soyun. Ayrıca yaprakları sağlam tutun. Yapraklar önemli bir A vitamini kaynağıdır.

  Kerevizleri Kapalı Bir Kapta Saklayın

  Süpermarketten plastik poşetiniz yoksa kendi poşetinize koyun. Ev yapımı meyve suyunuzu diyetinizin büyük bir bölümünü yapmaya başlamayı planlıyorsanız bir meyve sıkacağı satın alın. Bir meyve sıkacağı yoksa, bir blender kullanın.

  Yaprakları Bağlı Üç Havuç Ve İki Kereviz Saplarını Yüzeyi Fırçalayın

  Daha tatlı bir meyve suyu istiyorsanız, bir buçuk elma ekleyin. Havuçların doğal tatlılığı, kerevizin yerselliğini tamamlar; Ancak, elma dahil meyve suyu gibi daha fazla tadacaktır. Bir karıştırıcı kullanıyorsanız sebzeleri daha küçük parçalara doğrayın.

  Ürünleri Blender İçine Koyun

  Bir karıştırıcı kullanıyorsanız, bir bardak (237ml) su da dahil olmak üzere sebzeleri blenderinize ekleyin. Bir meyve sıkacağı kullanıyorsanız, ürünü su olmadan meyve sıkacağı işlemine ekleyin.

  Karıştırıcıyı 15 Saniye Çalıştırın

  Daha sonra, daha yüksek bir ayarda karıştırın. Bıçaklar karışmaya devam ederse daha fazla su ekleyin.

  Yüksek Lif İçeriğinin Tadını Çıkarmak İçin Suyu Meyve Suyundan Ayırın

  Daha ince bir meyve suyu istiyorsanız, ince gözlü elek veya tülbent ile süzün. Bir meyve sıkacağı kullandıysanız bu adımı atlayın. Suyun tüm sağlık faydalarını almak için hemen tüketin.