Grip Önleyici Zencefil Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Grip Önleyici Zencefil Çayı
  4
  kişilik
  20
  dakika
  87
  kalori/prs.

  Grip önleyici içecekler, Kış aylarının gelmesiyle birlikte pek çok kişide grip belirtileri ortaya çıkmaktadır. Çeşitli belirtilerle ortaya çıkan grip nedeniyle kişilerin hayatlarında olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. Grip belirtilerinin başında halsizlik, burun tıkanıklığı, boğazların batmaya başlaması gelmektedir. Grip hastalığını önlemek için bazı bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. Bu bitki çayları sayesinde grip belirtilerinin hafif atlatabilirsiniz. Grip belirtileri başladıktan sonra bitki çayı içmeye başlamanız halinde daha sonra oluşacak ağır bir hastalığın önüne geçebilirsiniz. Gribi önleyici bazı bitki çayları şu şekildedir:

  Zencefil çayının faydaları saymakla bitmez. Özellikle grip hastalığına çok iyi gelen zencefil çayı mide bulantısını önler ve sindirimi hızlandırır. Zencefil çayı solunum yollarını açmaya yarar. Boğaz ağrısına iyi gelen zencefil çayı ateşi düşürmek için birebirdir.

  Zencefil Çayının Kalorisi

  100 gram zencefil çayının kalorisi 347’dir.

   

  Malzemeler
  • 1 adet zencefil
  • 4 bardak sıcak su
  Yapılışı

  Zencefil çayının malzemeleri ve hazırlanışı, Zencefilin kabuklarını soyun ve ince ince dilimleyin. Ardından sıcak suyun içerisine atın ve 15-20 dakika kadar demleyin. Zencefil dilimlerini süzerek çayınızı içebilirsiniz.