Evde Latte Yapımı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Evde Latte Yapımı
  1-2
  kişilik
  15 dakika
  dakika
  110
  kalori/prs.

  Siz de günlük hayatta kahveden vazgeçemiyor ancak hafif kahveleri de seviyorsanız, Latte kesinlikle sizin isteklerinizi karşılayacak bir içecek olacak.

  Kahve yapmak kolay görünse de aslında çok zordur. Sütün taze olup olmamasından tutun da kahvenin markasına kadar her şey çok önemlidir ve gerçekten özenle seçilmelidir. Bunun yanında kahveyi şekerli içiyorsanız, şekeri de bu kahve oranına göre eklemelisiniz.

  Genel olarak ev dışında içtiğimiz ancak evde yapımı da mümkün olan latte, kahve, süt, su ve şekerden oluşmaktadır. Evde latte yapımı için kullanacağınız ekstra araç ise sadece mikser. Süt ve şekeri homojen bir hale getirmenize yardımcı olacak olan mikser, lattenin aroması için oldukça önemlidir.

  Latte yapımında püf noktalar ise sütün tazeliği ve kahvenin kalitesidir.

   

  Malzemeler
  • Bir bardak süt
  • 2 tatlı kaşığı filtre kahve
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • Yarım bardak su
  • Mikser
  Yapılışı

  İlk Olarak Süt ve Şekeri Çırpın

  Lattenizi yapmak için ilk olarak sütünüzü istediğiniz sıcaklığa kadar ısıtın. İçine şeker attığınız sütü mikser ile çırpın. Çırpma işlemine ise şeker ve süt tamamen köpürene kadar devam edin. Oluşan köpüklü sütü bir bardağa boşaltın.

  Kahve ile Sütü Latte Bardağınızda Birleştirin

  Başka bir bardakta ise kahveyi hazırlamanız gerekiyor. Yarım bardak suya kahvenizi attıktan sonra suyun içerisinde tamamen erimesini sağlayın. Bu işlemin ardından ise köpüklü sütün içine yavaşça kahve-su karışımını ekleyin. İsteğinize göre ise üstünü çikolatalı sos veya karamel ile süsleyebilirsiniz.

  Afiyet olsun.