Muzlu Hurmalı Smoothie Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Muzlu Hurmalı Smoothie Tarifi

  Hurmanın, hafızayı güçlendirme ve antioksidan kaynağı sağlama gibi faydaları bulunmaktadır. Kalsiyum deposu olan, sütle hurmanın karışımı sonucu, ortaya nefis bir tatlı tarifi çıktı.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 2 su bardağı süt
  • 2 adet muz
  • 3 adet orta boy hurma
  • 1 yemek kaşığı yulaf
  • 1 ceviz
  Yapılışı

  Yapılışı

  Hurmaları iyice yıkadıktan sonra, çekirdekleri çıkartılır. Hurmalar, çok küçük olmayacak şekilde doğranır. Muzun kabuğu soyulur ve doğranır. Ceviz içi çıkarıldıktan sonra, küçük parçalara ayrılır. Malzemelerin içeri hazırlandıktan sonra, soğuk süt mutfak robotuna konur.  Sütün içerisine, doğranmış muz ve hurmalar eklenir. Yulaf ve cevizde eklenerek, robottan geçirilir. Yoğun bir kıvam alacak şekilde parçalanır. Muzlu hurmalı smoothie tarifi yapılırken, dikkat edilecek püf noktalardan birisi, malzemelerin soğuk olarak yapılmasıdır. Soğuk bir içecek tarifi olduğundan dolayı, buzdolabında dinlendirilmelidir. Tüketileceği zaman içerisine buz parçaları konularak servis edilir.

  Muzlu hurmalı smoothie tarifi yaparken, buz parçalarını sonradan ilave edebildiğiniz gibi, malzemeleri robottan geçirirken de içerisine buz parçalarını atarak yapabilirsiniz. Damak zevkinize göre, tarifte ekleme veya değişiklik yapabilirsiniz.

  Eğer muzu bol seviyorsanız, biraz daha fazla ekleyerek damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Ceviz aroma vermesi için bu tarifte kullanılmıştır. Dilerseniz ceviz eklemeden de, muzlu hurmalı smoothie tarifini uygulayabilirsiniz.