Buzlu Limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buzlu Limonata Tarifi
  1
  kişilik
  5
  dakika
  365
  kalori/prs.

  Buzlu Limonata Tarifi

  Limonata tariflerinde en önemli unsur limonun enfes aromasının ve kokusunun limonataya geçmesidir. Hanımlar limonata yaparken buna çok dikkat ederler. Bunun için limonun kabuğunu rendeler şekerle ovar ve bir süre bekletir. Bu zorlu işlem sonrasında çoğu zaman istedikleri sonucu da alamazlar. Özellikle limonun beyaz kısımları da işin içine girdiğinde limonata da acımsı bir tat oluşabilir. Sizler için hazırladığımız buzlu limonata tarifi ile tüm zorlukları aşacaksınız. Buzlu limonata içmek isteyenler için son derece pratik ve lezzetli bir tarifimiz var. Konuklarınız için de buzlu meyveli içecek hazırlamanız gerekiyorsa tarifimizi hiç kaçırmayın.

  Buzlu Limonata Yapımının Püf Noktaları

  Limonatayı bu tarife göre yapmak eminiz sizde de alışkanlık yapacak. Son derece pratik, limonun tadını, aromasını alabileceğiniz buzluktaki limonla limonata içinizi ferahlatıcı bir içecektir. Limonun yanında portakal kullanmak limonatanın hem rengine hem de lezzetine katkı yapacaktır. Bu tercihinizi mandalinadan yana da kullanabilirsiniz.

  Limon ve portakalı her zaman buzlukta bekletebilirsiniz. Aniden gelen misafirleriniz için inanılmaz kolay bir içecek hazırlayabilirsiniz. Limon ve portakal dondurulduğu için limonatanın içinde acımsı bir tat oluşmuyor.

  Bu tarifte şeker oranını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Limonatayı hazırladıktan sonra tekrar sulandırmanıza gerek kalmıyor. Ayrıca limonata yapımında çeşme suyu yerine içme suyu kullanırsanız harika oluyor.

  Anahtar Kelimeler: Buzlu Limonata, Buzlu Limonata Tarifi, Buzlu Meyveli İçecek, Buzlu Portakaldan Limonata, Buzlukta Limonata, Buzlukta Limonata Tarifi, Buzlukta Limonata Yapımı, Buzluktaki Limonla Limonata

  Malzemeler

  1 adet limon

  1 adet portakal

  1 su bardağı toz şeker

  1,5 su bardağı içme suyu

  Yapılışı

  Buzlukta limonata yapımı için limon ve portakalı daha önceden buzluğa koyarak dondurmalısınız. Limonata yapacağınız zaman buzluktaki limon ve portakalı 15 dakika önceden dışarıya oda sıcaklığına çıkarmanız yeterli olacak. Limon ve portakal kesilecek kıvama geldiğinde bunları robotun içinde parçalayacak şekilde doğrayın. Daha sonra robotun büyüklüğüne göre iki parçaya ayırın. Toz şekeri ve doğranmış meyveleri robotta çekin. Bunları cam bir sürahinin içine alın. Üzerine içme suyunu koyarak karıştırın. Buzlu portakaldan limonata bu şekilde buzdolabında bir saate yakın beklesin. Daha sonra limonatayı süzerek servise hazırlayabilirsiniz. Sunum önerisi için limonata bardaklarına nane yaprakları koyabilirsiniz. Afiyet olsun.