Uyku Açan Sütlü Kahve Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Uyku Açan Sütlü Kahve Tarifi

   

  Birçok insan kahveye asla hayır diyemez. Sade, orta şekerli, bol şekerli gibi kahvenin pek çok çeşidi bulunmaktadır.  Sade kahvenin yanın da genellikle çikolata, şeker gibi tatlandırıcılar konularak içilmektedir. Ancak bazı insanlara kahve dokunmaktadır. Çarpıntı şikâyetiyle kahve içemeyen insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle belli bir yaş sınırını aşmış olan yetişkinlerden bu şikâyetleri daha çok duymak mümkündür. Peki, bu insanlar hiç mi kahve içmeyeceklerdir? Elbette ki içeceklerdir. Uyku açan sütlü kahve tarifi ile her yaşta insan kahve tadına varabilir.

  Malzemeler

  Malzemeler;

  • Süt
  • Kahve
  • Su
  • Şeker
  Yapılışı

  Sütlü Kahve Yapılışı;

   

  Uyku açan sütlü kahve tarifi genel de büyük fincanlara yapılmaktadır. Kişi başına yapılacak kahve sayısı kadar fincan hazırlanmalıdır. Fincanların alabileceği kadar süt cezveye boşaltılmalıdır. Daha sonrasında içerisine kişi başına bir tatlı kaşığı olacak şekilde toz şeker konularak iyice karıştırılmalıdır.

  Eğer toz şeker yerine küp şeker konulacaksa kişi başına iki küp şeker konulmalıdır. En son olarak kişi başına bir tatlı kaşığı kahve konularak karıştırılmalıdır. Ocak orta ateşe ayarlanmalıdır. Orta ateşte kahve karıştırılmaya devam edilmelidir. Bir iki dakika ocakta karıştırılan kahve karıştırılması bırakılmalıdır. İyice kaynadıktan sonra fincanlara dökülmelidir. Uyku açan sütlü kahve tarifi hazır afiyet olsun.