Macchiato Kahve Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Macchiato Kahve Nasıl Yapılır?
  1
  kişilik
  5
  dakika
  195
  kalori/prs.

  Bir macchiato, espresso ve köpükle yapılan kahve bazlı bir içecektir. Bir macchiato bir kapuçinoya ve bir latte’ye benzer, ancak ana fark kahve, süt ve köpük oranıdır. Geleneksel bir macchiato, az miktarda buğulanmış sütle süslenmiş espressodan sadece bir kaçıdır, ama aynı zamanda deneyebileceğiniz aromalı ve buzlu versiyonları da vardır. Birçok kahve dükkanı ve kafe, macchiato çeşitlerine hizmet eder, ancak bunları birkaç parça ekipmanla kendi başınıza da yapabilirsiniz.

  Malzemeler

  0.6 ons (18 g) kahve çekirdekleri

  2 ons (60 ml) su

  1 ons (30 ml) süt

  Yapılışı

  Kahve Çekirdeklerini Öğütün

  Macchiato, espresso ile yapılır ve çekimi ne kadar güçlü istediğinize bağlı olarak 0,6 ila 0,7 ons (18 ila 21 g) kahve çekirdeği gerektirir. Kahve çekirdeklerini ölçün ve bunları bir kahve değirmenine aktarın. İnce öğütülmüş olana kadar öğütün.

  Portafilter’i Kahve İle Doldurun

  Profesyonel veya ev tipi bir espresso makinesinde, portafiltreyi grup kafasından çıkarın. Temiz portafilter’i taze çekilmiş kahve ile doldurun. Zeminleri dağıtmak için portafiltreye elinizle vurun ve ardından sıkıştırmak için zeminleri sıkıştırın.

  Espresso Çekimi Yapın

  Portafiltreyi grup kafasındaki konuma döndürün ve yerine kilitlemek için döndürün. Portafiltrenin altına bir demitasse bardağı yerleştirin ve çekimi yapmak için suyu açın. Suyu, çekimi tamamen çıkarmak için yaklaşık 30 saniye boyunca çalıştırın. Üzerine monte edilen köpük olan kremi dağıtmak için espressoyu karıştırın.

  Sütü Buharla

  Soğuk sütleri uzun bir metal kaba aktarın. Kabı, buhar çubuğuna 45 derecelik bir açıyla tutun. Buhar çubuğunu sütün içine yerleştirin ve buharı açın. Süt hacimde artıncaya kadar buhar ve kap dokunulduğunda sıcaktır. Konteyneri çıkarın ve çubuğu nemli bir havluyla temizleyin.

  Sütü Dökün Ve Sıcak Servis Yapın

  Süt hazır olduğunda, buğulanmış sütü espresso üzerine dökün. Üstüne bir köpük dolusu köpük koymak için bir kaşık kullanın. Macchiato’yu hemen servis edin. Şeker ekleyebilir, üstüne tarçın ekleyebilir veya sade içebilirsiniz.