Grip Önleyici Keçiboynuzu Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Grip Önleyici Keçiboynuzu Çayı

  Grip önleyici keçiboynuzu çayı tarifimiz influenza isimli virüsün neden olduğu grip hastalığının iyileşmesi için faydalı bitkisel tedavi yöntemidir. Bazı durumlarda 39°c üzerinde yüksek ateş, vücutta halsizlik, özellikle bacaklarda kas ve eklem ağrıları, baş dönmesi ve ağrısı gibi semptomlara sahip hızlı bulaşıcı özelliğe sahip viral hastalıktır. Özellikle bünyesi yani bağışıklık sistemi düşük çocuklar, yaşlılarda ve kalp hastalarında ilerlediği dönemlerde ölüme kadar varan ciddi bir mevsimsel hastalık haline gelebilmektedir. Bu kadar ciddi tablolar yol açan grip, halk arasında çok sık soğuk algınlığı ile karşılaştırılmaktadır. Grip ilk 1-3 gün arasında hızlı bulaşıcı haldedir ve istirahat ile 1-1,5 hafta içerisinde iyileşir. Bu süreçte bol sıvı beslenip vücut drencini artırıcı besinler almanız gerekmekte.

  Keçiboynuzu çayının faydaları arasında üst solumun yollarını temizlemesi yanında gripten korunmaya yardımcı olması ve öksürüğe iyi gelmesi yer almaktadır.

  Keçiboynuzu Çayının Kalorisi

  1 adet orta boy keçiboynuzunun kalorisi 31’dir.

  Malzemeler
  • 4-5 adet kurutulmuş keçiboynuzu
  • 1 litre kaynamış su
  Yapılışı

  Keçiboynuzu Çayının Hazırlanışı ; Kurutulmuş keçiboynuzlarını kaynamış suyun içerisine atın ve 45 dakika bekletin. Keçiboynuzlarını suyun içerisinden çıkardıktan sonra sıcak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz.