Çakşır Kökü Faydaları

Çakşır Kökü Faydaları
27 Aralık 2015

Cinsel isteği artıran bitkiler içerisinde adını çoktan duyurmuş olan, çakışır kökü, Akdeniz’in doğusundan itibaren tüm doğu bölgelerde yetiştirilmektedir. Boyları yaklaşık 2 metreyi bulan sarı renkli çiçekleri olan şifalı bir bitkidir. Çakışır otu içerisinde reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu yağ bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak cinsel istek artırıcı özelliğinden yararlanılmaktadır.

Çakışır Otu Faydası Nedir?

Çakşır otunun faydaları şunlardır:

  1. Afrodizyak özellikleri ağır gelen çakşır otu, cinsel isteği arttıran etkili bir bitkidir.
  2. Çakşır otu, erkeklerin sperm kalitesini ve sayısını artırmada oldukça etkilidir.
  3. Kas ağrılarının giderilmesinde etkilidir. Ayrıca iyi bir kas güçlendiricidir.
  4. Gerginlik ve endişe gibi sinirsel durumların iyileşmesine katkıda bulunur. Sakinleştirici özelliği vardır.
  5. Solunum yolu hastalıkları için iyi bir destek tedavi yöntemidir. Özellikle astım, kronik bronşit gibi sorunlarda sıkça kullanılmaktadır.
  6. Düzenli ve doğru olmak şartıyla dolaşım sistemi tedavisi için de kullanılabilir.

Çakşır Otunun Zararları

Çakışır otunu kullanmadan önce doğru olanı tercih etmek büyük önem taşımaktadır. Erkek ve dişi olmak üzere iki çeşidi olan çakışır otunun fayda sağlaması için birçok farklı etkeni göz önünde bulundurmak gerekir. Aşırı veya yanlış tüketimi bazı sinirsel problemlere yol açabilir. Bu nedenle doğru miktar doğru zaman diliminde kullanılmalıdır.

Çakışır Otu Macunu

Çakışır otu macunu yapılışı: Cinsel gücü artırıcı özelliğiyle bilinen çakışır otu, genellikle macun olarak tüketilir. Kuru çakşır otu kökleri toz haline getirilir. Toz şekline gelen kök, balın içine katılarak macun elde edilir. Çakşır otu macunu, günde 1 defa tüketildiğinde cinsel gücü ve isteği artırıcı etki gösterir. Aynı gün içerisinde bir defadan fazla kullanılmamalıdır. Kahvaltılardan ya da ara öğünlerden önce alınması macunun etkisini daha çok artırır. Bir ay boyunca kullanıma devam edilmelidir.