C Vitamini Deposu Tarifi İle Sağlıklı Olun

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  C Vitamini Deposu Tarifi İle Sağlıklı Olun

  Kış aylarının yaklaştığı şu mevsimde artık havaların soğumasıyla birlikte grip, nezle ve benzeri hastalıklara yakalanma riskimiz de giderek artıyor. Özellikle grip nezle gibi soğuk algınlığı sonucu oluşan hastalıklarda bazı gıdalar vardır ki ilaçlar kadar fayda eder ve daha sağlıklıdır. Bunların başında Nar, Portakal, Greyfurt gelir.

  Greyfurt, Portakal ve Nar kış meyvesi olmasından kaynaklı mevsimde hem taze ulaşabileceğimiz hem de herkesin sevdiği lezzetli meyvelerdir. Greyfurt boğaz ağrısı, burun akıntısı için bir numaralı meyvedir. Üst solunum yolu enfeksiyonları için verilen ilaçların içindeki değerleri taşıyan Greyfurt, Portakal ve Nar mevsiminde taze sıkılarak lezzetli bir içecek olarak tüketilebilir. Bu C Vitamini Deposu tarifi her yaştan herkesi için on derece faydalıdır.

  Sadece hastalık zamanlarında değil kış aylarında meyveleri yeterince tüketemeyen herkes için besin kaynağı olan C Vitamşni Deposu sabah kahvaltıda, öğlen yemekte kısacası günün her saatinde içilebilir. Kahvaltı yapamadığımız yoğun günlerde ya da akşam geç saatlerde yemek yemek istemediğimizde bir bardak tüketeceğimiz bu vitamin deposu vücudumuz için gerekli besin değerini sağlayacaktır.

  Malzemeler
  • 2  Büyük Portakal
  • 2 Büyük  Greyfurt
  • 2 Büyük  Nar

   

  Yapılışı

  Oldukça basit bir hazırlanışı olan C vitamini deposu tarifi için ihtiyacınız olan tek şey meyve sıkacağı bu meyvelerin dilerseniz sadece suyunu sıkıp içebileceğiniz gibi, katı meyve sıkacağı kullanarak posası ile birlikte sıkabilir ve tüketebilirsiniz.

  Bu sağlıklı ve kolayca bulunan malzemelerden yapacağınız C Vitamini Deposu günün her öğününde tüketilebilir.  Bu meyvelerin suyunu sıkabileceğiniz gibi kendilerini de her daim taze bulabileceğiniz bu mevsimde bütün yani meyve olarak tüketmeniz sağlığınız açısından oldukça faydalı olacaktır.