Alkollü İçecek Tarifleri

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Alkollü İçecek Tarifleri
  1
  kişilik
  2 dakika
  dakika

  Alkollü İçecek Tarifleri

  Günümüzde artık bir moda haline gelmiş olan alkollü içecekler, birçok bar, kafeterya, hotel gibi işletmelerde sık sık karşımıza çıkmaktadır. Alkollü içecekler denildiği zaman aklımıza mandalina likörü, limonlu punch, vişne likörü vs. tarzında alkol içeren kokteyller geliyor. Şimdi beraber alkollü içecek tariflerini daha yakından inceleyelim.

  Alkollü Kahve Tarifleri

  Alkollü içecekler günümüzde moda haline geldikten sonra meyveler ile kullanıldıktan sonra kahvelerde bile kullanılmaya başlandı. Şimdi birlikte onları inceleyeceğiz.

  İrish Coffee: Günümüzün en yaygın alkollü kahvelerinden biri olan İrish Coffee, adından da anlaşılacağı üzere İrlanda ile özdeşleşmiş olan alkollü kahvemiz, krema, şeker ve İrlanda viskisinin karıştırılması ile oluşur. Bu alkollü kahvenin tarifine bakalım:

  1 yemek kaşığı krema

  1 yemek kaşığı şeker

  1 yemek kaşığı İrlanda viskisi

  1 bardak sıcak, sert kahve

  Baileys Coffee: İrish Coffee’nin birçok yaygın türü vardır. O türlerden biriside Baileys Coffee’dir. Baileys’tan hazırlanmaktadır. Baileys Coffee’yi hazırlamak için alkollü kahvenin tarifini inceleyelim.

  1 bardak sıcak kahve

  1 buçuk bardaklık shot Baileys

  1 su bardağın çeyreğinde çırpılırak krema

  Tarçın

  Kahvenin içine Baileys’i katın ardından çırpılmış kremayı ekleyelim. Kremayı ekledikten sonra birazcık tarçın koyalım ardından sıcak olarak hazır haline gelmiş olur.

  Almond Coffee Cream: Badem sevenler kesinlikle bu kahveyi tercih etmelidir. Badem aroma ve kremalıdır. Şimdi alkollü kahvemizi incelemek için alkollü kahvenin tarifine bakalım:

  Bardağın 3/2’i kadar sıcak kahve koyalım.

  Bardakta kaynamış az krema

  1 shot badem likörü koyalım.

  Ardından diğer malzemeleri de ekledikten sonra sıcak olarak servis edebiliriz.

  Orange Sunrise Cocktail: Meyve aromalı alkollü kahve severlere tercihimizdir. Şimdi alkollü kahvemizin tarifini inceleyelim:

  1 bardak sıcak kahve koyalım.

  1.5 bardak kadar shot kahve likörü koyalım.

  1 shot portakal aromalı votka koyalım.

  Eğer krema isterseniz 1 kaşık krema koyalım tabii çırpılmış olsun. Eğer istemezseniz koymayabilirsiniz.

  Kahveye, kahve likörünü ve votkayı karıştırın, eğer kremayı yaptıysanız üzerine ekleyin ve ardından hazır haline gelmiş olur.

  Rüdesheimer Kahvesi: Rüdesheimer kahvesi, ilk Almanya’da Hans Karl tarafından karıştırılıp servis edilmiştir. Alkollü kahve içeceğidir. Alkollü kahvenin tarifine bakalım:

  Asbach Uralt markalı konyak koyalım.

  1 bardak içerisinde kahve ve şekeri karıştıralım.

  Üzerine krem şanti ekleyip servis edilir.

  Asiatico Kahve: Asiatico kahve, alkollü bir kahve çeşididir. İlk olarak İspanya’nın Cartagena şehrinde yapılmıştır. Cartagena ile özdeşleşmiş olan Asiatico, oradaki mutfaklarda iyi bir temsilci haline gelmiştir. Şimdi beraber alkollü kahvenin tarifini inceleyelim:

  Yoğun bir süt

  Konyak

  Kahve

  Likör

  Bir çift kahve çekirdeği

  Limon Kabuğu

  Tarçın

  Pharisaer Kahvesi: Pharisaer kahvesi, Almanya ile özdeşlemiştir. Nordfriesland bölgesinin temsilcisi olarak tanınır. Alkollü kahvenin tarifine bakalım:

  Bir bardağa sade kahve

  İki adet rom shot

  Ardından en üste koyulan krem şanti

  Karsk Kahvesi: Karsk kahvesi, kask olarak da adı söylenebiliyor birçok yerde. Kahve ile ev yapımı vodkanın karıştırılmasının ardından bir kaşık şeker eklenerek hazırlanıyor. İskandinav bölgeleri ile özdeşleşmiş bir alkollü kahvedir. Alkollü kahvenin tarifine bakalım:

  Bir kahve bardağına bakır para koyalım

  Bakır para sönene kadar yani görünmeyene kadar bekleyelim ardından söndüğünde kahve ekleyelim

  Ardından bakır parayı görene kadar tekrardan alkol ekleyelim

  Kula Kahvesi: Afrika’da özdeşleşmiş olan Kula Kahvesi, asidi azaltmak için ve tat vermek adına espresso ile Amarula likörü ile birleştirir. Amarula, Afrika’da bir meyvedir aslında. Afrika’da yaşayan canlılar onu yediği taktirde içinde yüksek alkol bulundurur ardından baş dönmesi yaşamaları oluyor. Günümüzde Amerika’da da yaygınlaşan Kula kahvesi, genellikle sabah kahvaltılarından insanı ayıltan kahve olarak kullanılmaya başlanmıştır. Orta büyüklükteki bir espresso bardakta servis edilmektedir.

  Cafe Com Cheirinho Kahvesi: Cafe Com Cheirinho, genellikle müzik eşliğinde içilen bir kahvedir. Portekiz’de özdeşleşmiş olan alkollü kahvemizin tarifine bakalım:

  Biraz kahve koyalım.

  Biraz ölçülü bir şekilde alkol

  Alkolümüz Brendi veya Aguardente olması gerekiyor.

  Eggnog Latte Kahvesi: İngiltere bölgesinde özdeşleşmiş olan kahvemiz, genellikle soğuk aylarda tercih edilen alkollü kahvedir. Malzemelerini inceleyelim:

  Buhar halinde olan süt ekleyelim.

  Eggnog ekleyelim. Eggnog: Yumurta ve sütten yapılmış olan ve genellikle rom veya şarap içeren bir içkidir.

  Biraz espresso ekleyelim.

  Bir tutamda hindistan cevizi tozu karışımı ile hazırlanıp servis edilir.

  Carajillo Kahvesi: Carajillo Kahvesi, konyak, viski, rakı veya rom birleşerek hazırlanan bir alkollü kahve çeşididir. Bu kahve cesaret kahvesi olarak adlandırılmaktadır. İspanya’da özdeşleşmiştir bu kahve. İspanya, Küba savaşında askerler, cesaretlendirilmek adına kahve ve romu karıştırıyorlardı. Beraber malzemelerini inceleyelim:

  Biraz alkollü içecekli olan limon ekleyelim

  Şeker

  Tarçın

  En son kahveyi ekleyip servis edilir.

  Alkollü Smoothie İçecekler

  Alkollü smoothie içecekler denildiği zaman aklımıza meyve kokteyller geliyor. Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir alkol çeşitlerindendir. Şimdi beraber alkollü smoothie içeceklerini inceleyelim.

  Margarita: Günümüzün en yaygın olarak kullanılan alkollü smoothie içecekler kısmının neredeyse 1. sırasında yer almaktadır. Alkollü smoothie içeceğimizin tarifine bakalım:

  Tekila ve limon suyunun karıştırılmasının ardından ortaya çıkar. İçerisinde genellikle buz bulunur ve cam bardakta servis edilir. Cam bardağın kenarına ise ince bir limon dilimi kesilerek servis edilir.

  Sangria: Sangria, şarap kokteyli olarak bilinir. Meyvelidir. Alkollü smoothie içeceğimizin tarifine bakalım:

  İçerisinde kırmızı şarap bulunur.

  Meyve parçacıkları

  Özel tatlandırıcı veya şeker, bal gibi tatlı hale gelmesini sağlayan malzeme bulunur.

  Ardından güçlü bir içki ile karıştırılır. Bu rom veya votka olabilir

  Sex On The Beach: Birçok kişi tarafından bilinen, genellikle yaz içkisi olarak tercih edilir. Şimdi alkollü smoothie içeceğimizin tarifini inceleyelim:

  Votka

  Şeftali

  Schweppes

  Portakal Suyu

  Bu malzemeler birbirleri ile karıştılırılıp bir alkollü smoothie içeceği haline gelir. Bardağın üzerine ince bir portakal dilimi yerleştirilip servis edilir.

  Julep: Julep, genellikle Amerika’da tercih edilen bir alkollü smoothie içeceğidir. Bu alkollü smoothie içeceğimizin tarifini inceleyelim:

  Şeker

  Buz

  Nane

  Alkollü İçki

  Bunlar birbirleri ile karıştırılıp bir alkollü smoothie içeceği haline gelir. Genellikle bir viski bardağında servis edilir. Üzerine birkaç adet nane yaprağı, üzüm koyularak servis edilir.

  Votka Collins: Votka Collins, genellikle sıcak havalarda serinletici bir alkollü smoothie içeceğidir. Şimdi beraber alkollü smoothie içeceğimizin tarifini inceleyelim:

  Bir çeyrek bardak kadar votka koyalım.

  Yarım bardak limon suyu ilave edelim.

  1 tatlı kaşığı kadar şeker.

  1 su bardağı kadarda maden suyu ilave edelim.

  Ardından buzlar ilave ederek serinletici bir alkollü smoothie içeceği haline gelir.

  Watermelon Cooler: Genellikle karpuz severler için önerilen bir alkollü smoothie içeceğidir. Şimdi beraber alkollü smoothie içeceğimizin tarifini inceleyelim:

  1.5 Bardak kadar karpuz ilave edelim.

  Az miktarda votka katalım.

  Portakal likörünü ekleyelim ardından.

  1 tatlı kaşığı da limon suyu ekleyelim.

  Ardından alkollü smoothie içeceğimiz hazır haline gelmiş bulunmaktadır.

  Malzemeler

  Baileys Coffee

  1 bardak sıcak kahve

  1 buçuk bardaklık shot Baileys

  1 su bardağın çeyreğinde çırpılırak krema

  Tarçın

  Yapılışı

  Kahvenin içine Baileys’i katın ardından çırpılmış kremayı ekleyelim. Kremayı ekledikten sonra birazcık tarçın koyalım ardından sıcak olarak hazır haline gelmiş olur.