Domuz Gribine Koni Çiçeği Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Domuz Gribine Koni Çiçeği Çayı
  3
  kişilik
  5
  dakika
  5
  kalori/prs.

  Koni Çiçeği girdiğimiz kış aylarında en çok görülen vaka haline gelen domuz grip, grip türevleri ve soğuk algınlığının önlenmesinde büyük rol oynar. Koni çiçeği içerisinde, bakır ve demir mineralleri, tanenler, protein, yağ asitleri ve A, C, E vitaminleri içermektedir. Soğuk algınlığının belirtileri vücudunuz da görülmeye başladığında yani halsizlik ve ateş durumlarında tüketilmesi etkisini daha da güçlendirebilmektedir. Solunum yolları enfeksiyonlarını ve sinüzitü tedavi edici bir yapısı yanında, tüm bulaşıcı hastalıklar için de iyileştirici fayda sağlamaktadır.

  Koni çiçeği (Ekinezya) içerisinde , echinacoside, poli sakkaritler, poli asetilenler, gliko proteinler, kafeik asit türevleri, tri glikosid, betain, seskiterenler, karyofilen gibi virüslere karşı oldukça etkili maddeler bulunmaktadır. Anti-bakteriyel özelliği sayesinde yaraların iyileşme süresini hızlandırmakta yanık, böcek ısırıkları ve egzema gibi cilt hastalıklarını iyileştirici fayda sağlamaktadır.

  Koni Çiçeği’ nin bu kadar faydalı olmasının sebebi raştırmacılarak göre Zaralı ve sağlıklı mikro-organizmalar arasındaki engeli kaldıran enzimin oluşumunu önlemesinden geldiği ispatalanmıştır. Bu sebeple romatizmal artrit ve allerji gibi bağışıklık sistemi düzensizliklerinde de kullanılabilir.

  Ekinezya (Koni Çiçeği), kanser tedavisinde dikkatleri yeniden üzerine çeken, glilko-protein yapısında bir madde olan interferon üretimine de yardımcı olmaktadır. İnterferon virüslerin çoğalmasını önlemektedir bu nedenle virüslerin yol açtığı grip, uçuk, deri ve ağızda kızarma, bademcik iltihabı ve genel olarak viral hastalıkların süresini kısaltma bakımından da interferonlar büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle Koni Çiçeği, burun akıntısı ve boğaz ağrısı gibi hastalıkların şiddetini ve bunlara neden olan rahatsızlığın süresini de kısaltabilir.

  Malzemeler
  • 3 bardak su
  • 3 tatlı kaşığı kuru koni çiçeği
  Yapılışı

  3 barda kaynamış dinlenmiş sıcak suyun içerisine 3 tatlı kaşığı kuru koni çiçeği ekleyin ve 4-5 dakika demlenmesi için bekleyin daha sonra hazırladığımız domuz gribi önleyici koni çiçeği çayımızı bir süzgü yardımı ile süzdükten sonra içebilirsiniz. Günde 3 fincandan fazla tüketmeyi ayrıca bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.